Hande Soral
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hande soral fan club

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
fulyazenginer.gooforum.com

"Büyük Yeteneği..."

2 posters
YazarMesaj
prenses_hande

prenses_hande

Rep Gücü : 130
Rep Sistemi : -1

"Büyük Yeteneği..." Empty
MesajKonu: "Büyük Yeteneği..."   "Büyük Yeteneği..." EmptyC.tesi Nis. 11, 2009 11:16 am

Küçük Kadınlar dizisinde;Armağan karakterini canlandıran Hande Soral;küçük ve tatlı bir kadın.Onu Yasemin Ergene'ye benzetenler var;ama o, kesinlikle kendinden özgü bir fıstık!

"Küçük Kadınlar"da oynamaya nasıl karar verdin ve diziye seni nasıl seçtiler, biraz anlatır mısın?
H:Dizi cast aşamasındayken, Tolga Çevik'in sunduğu "Komedi Dükkanıı" nda, benim konum olduğum bölümü seyretmişler ve beni görüşmeye çağırdılar. Deneme çekimi yaptık, beğendiler ve benimle çalışmak istediklerini söylediler. Ben de dizinin arkasında bir roman esinlemej de yazılmanın etkisiyle, projeye sıcak baktım. Daha önce çocuk oyunlarında oynamıştım ve hemen hepsin de, oynadığım karakterler erkekti. Armi'nin de erkeksi bir yanı olması beni çekti belki de....

Oyunculuk eğitimin var mı,Hande? Daha önce hangi dizilerde rol aldın?
H:Dizi oyunculuğu deneyimim yok. "Küçük Kadınlar" ilk dizim. Ayla Algan'dan ders aldım ve oyunculukla ilgili eğitimim sonuna kadar tamamlamak istiyorum. Sette her gün birşeyler öğreniyorum ve oyunculuk anlamında bu dizinin bana büyük getirisi olduğunu düşünüyorum.

Neler öğrendin sette?
H:Her gün yeni bir şeyler öğreniyorum. Bu işi öğrenmeye mutfağında başladım diyebilirim. Çok deneyimli, değerli oyuncularla birlikte çalışıyorum. Bu, benim için büyük şans ve bunun değerinin farkındayım.

Seni Yasemin Ergene'ye benzeiyorlar, bu konuda ne düşünüyorsun?
H:Evet, benzetiyorlar; sanırım yüz hatlarımıza genel olarak birbirine benziyor. Ama kişilik olarak benzeyip benzdemediğimizi bilmiyorum.

Dizideki rol arkadaşlarınla aran nasıl?
H:Dizideki diğer oyuncularla çok iyi arkadaş olduk. Hepimiz hemen hemen aynı yaşlardayız ve çok iyi anlaşıyoruz. Sanırım, aramizdaki bu sıcaklık ve samimiyet de bu diziye yansıyor. Dizinin başarısı da buradan kaynaklanıyor.

Oyunculuk anlamında kendini ileride nerede görüyorsun?
H:Daha çok başındayım ve sürekli kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Ama tabii, hayallerimi sorarsanız, bu işi hakkını vererek yapmayı ve günün birinde gerçekten iyi işlere imza atmış, başarılı bir sanatçı olmayı çok isterim.

Türkiye' de birlilkte oynamak istediğin oyuncular kimler?
H:Demet Akbağ, Haluk Bilginer ve Tolga Çevik ilk aklıma gelenler. O kadar çok isim var ki, hangi birini sayayım ?

Kendini güzel buluyor musun? İzleyiciler bu konuda sana ne gibi yorumlarda bulunuyorlar?
H:Bu soruyu, isterseniz, yine onlara soralım.İnsanın kendi fiziksel görüşünü hakkında böyle bir yorum yapması zor bence.

Peki güzel bir genç kız olmanın püf noktaları nelerdir sence?
Hoğal olmak! Her geçn kız, doğal haliyle duru ve güzeldir. Abartılı makyajla ve gösterişli kıyafetlerle uğraşmaya gerek yok bence.

"Komedi Dükkanı" yla ilgili bir anın var...Bize bunu anlatır mısın?
H:Ben "Komedi Dükkanı" na izleyici olarak gitmiştim. Sahneye seyircilerden birini istediler, ben de gönüllü oldum. "Titanik" bölümünü çekiyorlardı. Oyunun sonuna kadar Tolga Çevik'e eşlik ettim. Çok eğlendim sahnedeyken; Tolga'yla olup da, eğlenmemek mümkün değil zaten Program sonunda, yapımcı benimle görüşmek istedi. Oyuncu olduğu sanmışlar; eğitim almamı önerdiler ve hemen Ayla Algan'la Plato Okul'da derslere başladık.İşte, böyle bir hikaye.

İstanbul Bili Ünversitesi Psikoloji Bölümü'nde okuyorsun. Psikoloji eğitmi, insan ilişkilerinde sana neler kazandırıyor?
H:Psikoloji eğitimim hayatıma yön veriyor diyebilirim. İlk olarak, empatiniz güçleniyor; karşınızdaki kişiyi danvarnışlarıyla değil, altında yatan sebeplerle değerlendirmeyi öğreniyorsunuz. Çok yi karakter analizi yapabiliyorsunuz ve kendinizi nasıl rahatlatabileceğinizi biliyorsunuz.

"Küçük Kadınlar" daki rölün konusunda yakın çevreden ne gibi eleştiriler alıyorsun? Ailen bu konuda neler düşünüyor?
H:Gelen eleştiriler hep çok güzel. Ailem; her zaman olduğu gibi, bu konuda da arkamda; beni destekliyorlar. O yüzden; çok mutluyum.

Kardeşlerin var mı? onlar neler yapıyorlar aranız nasıl?
H:İkiz kardeşlerim var; biri kız, biri erkek.Bensu ve Bedirhan. Bu sene lise son öğrencisi oldular ve üniversite sınavlarına hazırlanıyorlar. Aramız çok iyi. Ailem Bursa'da yaşıyor, bir araya geldiğimizde çok eğleniyoruz. Canlarım onlar benim!

Aşk, hayatında ne kadar önemli bir yer tutuyor? İş mi, aşk mı desek; hangisini ilk sıraya koyarsın?
H:Aşk hayatımın merkezinde değil. İş ve aşk, derim; çünkü her şey birbirini besliyor diye düşünüyorum.

Sence kızlar neden "Küçük Kadınlar" gibi dizileri çok seviyorlar?
H:"Küçük Kadınlar" bir aile dizisi; ama içinde aşk, duygusallık ve gençlik hevesleri de var. Kızlar kendilerine yakın buluyorlar demek ki...

Günlük yaşamında Hande nasıl bir kızdır? Ne tarz soslay faaliyetlerde bulunur, nerelere takılır, hobileri nelerdir?
H:İnanılmaz bir tempom var. Bir hafta durup dinlenmeden çalışsam bile, tatil günümde öğlene kadar uyumakveya evde oturmak bana göre değil. Sürekli bir koşuşturma içindeyim, hep bit yerlere yetişiyorum nedense . Evde olduğum zamanlarda ise, kitap okuyorum. Daha çok başında olduğum oyunculuğun temelini almaya çalışıyorum. Spor yapıyorum; sporun hayatımdaki yeri gerçekten önemli... Arkadaşlarıma, aileme vakit ayırıyorum. Her hafta en az bir kez sinema keyfim vardır. Evde de DVD gecelerimiz olur.. Amatör olarak fotoğraf çekiyorum, ama bunun için her zaman vakit bulamıyorum. Yine de, evimin balkonundan da olsa, güzel karaler yakalamaya çalışıyorum.

"Hayatımda en çok zorlandığım yıllar" dediğin bir dönem var mı?
H:Neyse ki, geçrekten o kadar zorlandığım bir zaman dilimi olmadı hayatımda.

Ergenlik dönemindeyken, kızsal sorunlar yaşadın mı? Örneğin, hiç sevilce problemin oldu mu?
H:Benim ergenliğimdeki sorunlarla, şimdiki genç kızların ergenlik problemleri çok farklı bence. Arada çok uzun yıllar yok; ama çok hızlı değişim süreci söz konusu.Kendi adıma, tam bir ergenlik geçirdim diyebilirim; asi, dediğim dedik, "Herşeyi ben bilirim" havalarında bir kız çocuğuydum. O yıllarda, erkek arkadaş problemleri oluyor bir de tabii... Sivilce sorunum olmadu hiç.

Erkeklerle mi, kızlarla mı daha iyi arkadaş olursun?
H:Erkeklerin daha iyi arkadaş olduklarına inanıyorum; ama kız arkadaşım daha çoktur.

İnsanlar seni sokakta yürürken görüp tanıyorlar mı? Başına gelen komik olaylar var mı?
H:Evet, tanıyorlar; Türk insanı çok dikkatli. Bir keresinde arkadaşımla Kuruçeşme Arena'da bir gösteriye gittik. Oturduğumuz yerde, yanımıza sürekli birileri geliyor, fotoğraf çektiriyoruz... Sonra biri daha gelip "Merhabaaa!" dedi. Elinde de fotoğraf makinesi vardı; beni tanıdı sanıp "Merhaba" dedim."Ekin Türkmen, değil mi?" dediiii "Kardeşiz, ama o kadar benzemiyoruz," diyebildim. Arkadaşımla bayağı gülmüştük.

Bir masal prensesi olsaydın, sence hangisi olurdun?
H:Ben gerçek bir kraliyet ailesinde, geçrek bir prenses olmayı isterdim.

Peki, en sevdiğin çizgi filmkarakterş hangisi ve neden?
H:Benim en sevdiğim çizgi film "Jetgiller"dir, oradaki tüm karakterlere bayılıyorum.

Son olarak, en sevdiğin film hanhisi ve bu filmde hangi karakteri canlandırmak isterdin?
H:"ANGEL-A" Bir Fransız filmidir. Orada Rie Rasmusssen'in canlandırdığı karakteri oynamayı çoook isterdim.

eee eL emeği göz nuRu kendi yazımımdıR emeğime saygı xD
-HnDe-

-HnDe-

Rep Gücü : 275
Rep Sistemi : 1

"Büyük Yeteneği..." Empty
MesajKonu: Geri: "Büyük Yeteneği..."   "Büyük Yeteneği..." EmptyPerş. Nis. 16, 2009 5:48 pm

Hiçde Yasemin Ergeneye benzemiyor Alakısı bile yokk kendisini bişey sanıyor

"Büyük Yeteneği..."
1 sayfadaki 1 sayfası